Vyhledávání

Vyhledávání

Paseky nad Jizerou - Loukov

Peřimovský most, autor: Jiří Morávek

Tento úsek je brán jako pohled do budoucnosti. Údolí je úzké a pokud se rozhodneme pro tuto variantu, pak nezbývá, než část absolvovat po silnici první třídy.


U Staré školy v Pasekách, která hrála ve filmu Krakonoš a lyžníci se namísto do kopce vydáme dolů. Před paseckou papírnou odbočuje zelená pěší značka, která nás po pravém břehu řeky vede k rokytnickému nádraží, nebo vyjedeme na hlavní a v Rokytnici nad Jizerou U Kroupů projdeme podchodem na lávku přes řeku. Tudy se dostaneme do Jablonce nad Jizerou. Odtud nás čeká úsek po hlavní silnici až do ohbí řeky pod zříceninou hradu Nístějka. Odtud vystoupáma na Jilem a za Poniklou u mostu silnice do Roprachtic se znovu vrátíme na hlavní, po které dojedeme do Horní Sytové. Odbočíme vlevo a po silnici II. třídy dojedeme přes Dolní Sytovou (technická památka Peřimovský most) do Loukova. 

Tuto trasu nedoporučujeme, ale jedná se o žádoucí pokračování. V poslední době se opět mluví o rušení některých železnic. Pokud by úsek mezi Jilemnicí a Rokytnicí nad Jizerou měl zůstat bez provozu, pak by cyklostezka po železničním tělese mohla být možným východiskem.

GW Jizera list 2a, obrázek se otevře v novém okně

ikona souboruPdf mapa ke stažení


Vytvořeno 23.11.2021 11:32:54 | přečteno 1162x | Ing. Jiří Lukeš
 
Liberecký krajStředočeský krajČeský rájGeopark Český rájNadace partnerstvíČesko jede
 
load