Vyhledávání

Vyhledávání

Česko jede

Česko jede je celonárodní značka, zaměřená na cykloturistiku a další sporty (in-line, pěší turistiku, vodáctví). Jejím cílem je zejména poskytnout přehledné a kvalitní informace českým a zahraničním cyklistům o možnostech cyklistiky a cykloturistiky.


Obsahem projektu je i rozvoj nabídky dálkových cyklotras, ke kterým patří Greenway Jizera. K realizovaným aktivitám projektu patří:

  • rozšíření a aktualizace internetových stránek www.greenway-jizera.cz,

  • rozvoj partnerství v rámci veřejného i soukromého sektoru a nalezení udržitelného financování, včetně podpory zkvalitnění služeb prostřednictvím certifikace „Cyklisté vítáni“,

  • vytvoření vzorové nabídky v podobě vícedenního přejezdu nebo vícedenního pobytu ve vybrané lokalitě,

  • navržení aktivit pro další rozvoj koridoru, včetně koordinace projekční přípravy a iniciace vybavení koridoru mobiliářem a zařízením pro monitoring návštěvnosti.

 
Dalšími aktivitami projektu je podpora celonárodní soutěže „Tady žiju“, vytvoření tradice lokálních festivalů, které budou zaměřeny na aktivní turistiku a rozvoj webu Česko jede.
Realizátorem projektu je Asociace měst pro cyklistiku ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu CzechTourism, SČR a dalšími partnery.

Projekt byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Vytvořeno 2.1.2019 22:27:23 | přečteno 2520x | Ing. Jiří Lukeš
 
Liberecký krajStředočeský krajČeský rájGeopark Český rájNadace partnerstvíČesko jede
 
load