Vyhledávání

Vyhledávání

Úspěšná cyklojízda Greenway Jizera 2020

GWJ2020 06
S dalším úsekem cyklostezky podél Jizery se osobně seznámili hejtman Libereckého kraje i starostové měst a obcí na trase.


V neděli 20. září se uskutečnila cyklojízda na trase plánované cyklostezky Greenway Jizera mezi Svijany a Bakovem nad Jizerou. Bezmála tři desítky účastníků z řad příznivců cyklistiky i zástupců samosprávy čekala zhruba 25kilometrová trasa. Jelo se za krásného, pozdně letního počasí u příležitosti Evropského týdne mobility.

„Sdružení Český ráj cyklojízdy pořádá ve spolupráci s obcemi každoročně od roku 2007, kdy se na hranici Libereckého a Středočeského kraje setkali hejtmani obou krajů, aby společně s dalšími partnery podepsali dohodu o spolupráci na projektu. Cyklojízda je každoročně věnována vybranému úseku, kde představíme připravovanou či projektovanou trasu a informuje o aktuálním stavu,“říká koordinátor projektu Jiří Lukeš.

Letošní trasa cyklojízdy sledovala úsek Svijany – Loukov – Loukovec – Mohelnice nad Jizerou – Mnichovo Hradiště – Veselá – Bakov nad Jizerou, pro který je v současné době zpracovávána studie proveditelnosti. Studii zadala Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje z pověření kraje na základě podkladů od obcí na trase - v čele s městy Mnichovo Hradiště a Bakov nad Jizerou. Cílem studie je prověřit navrhované vedení cyklostezky z pohledu územních limitů, technické a finanční náročnosti a majetkoprávních vztahů, a navrhnout rozdělení do částí, které bude možné projekčně připravit a následně realizovat. Zpracovatelem studie je společnost 4roads s.r.o. Podobná studie byla zpracována v loňském roce také pro úsek Mladá Boleslav – Benátky nad Jizerou, kde se nyní vybírá část pro pokračování projektové přípravy.

Letošní cyklojízdy se zúčastnili mj. Martin Půta, hejtman Libereckého kraje, Petr Tulpa, náměstek hejtmana, Tomáš Hocke, starosta Turnova, Ondřej Lochman, starosta Mnichova Hradiště, Radim Šimáně, starosta Bakova nad Jizerou, a v neposlední řadě Jana Svobodová, předsedkyně pořádajícího Sdružení Český ráj. Mezi účastníky byli zastoupeni např. cyklisté z Mnichova Hradiště či Bakova nad Jizerou, kteří se zajímali o aktuální stav projektu cyklostezky.

Na trase je kromě představení plánované trasy čekalo občerstvení na mnichovohradišťském Vostrově, představení rekonstrukce náměstí v Mnichově Hradišti, informace o projektované lávce přes Jizeru u továrny Kofola a závěrečné občerstvení ve víceúčelovém areálu v Bakově nad Jizerou.

Zmíněn byl i stav úseků, kde proběhla cyklojízda v posledních letech. Jak pro úsek Líšný – Železný Brod, tak i Turnov – Svijany, je zpracována projektová dokumentace pro území rozhodnutí a do konce roku se očekává vydání územního rozhodnutí. Oba úseky také získaly dotaci na pokračování projektové přípravy v úrovni dokumentace pro stavební povolení, která by měla proběhnout v příštím roce.


Cyklojízda 2020

GWJ2020 03

GWJ2020 03

 
GWJ2020 04

GWJ2020 04

 
GWJ2020 01

GWJ2020 01

 
GWJ2020 02

GWJ2020 02

 
GWJ2020 05

GWJ2020 05

 
GWJ2020 06

GWJ2020 06

 
 
Vytvořeno 8.10.2020 6:59:29 | přečteno 610x | Ing. Jiří Lukeš
 
Liberecký krajStředočeský krajČeský rájGeopark Český rájNadace partnerstvíČesko jede
 
load