Vyhledávání

Vyhledávání

Žlutá plovárna

Vybavení ubytování

Cyklisté vítáni: ANO

Žlutá plovárna je unikátní sportovně rekreační centrum ležící v srdci Českého ráje na Malé Skále přímo na břehu řeky Jizery. Celý areál s budovou na pilířích, toaletami, lanovým centrem, sportoviště i dětská hřiště je volně přístupný. Žlutá plovárna tvoří důležitou zastávku na vaší plavbě po Jizeře nebo jízdě po nové cyklostezce Greenway Jizera.
V areálu Žluté plovárny naleznete: 
 • Půjčovnu lodí - kanoí, kajaků, raftů a paddleboardů
  Půjčujeme plastové kanoe SAMBA pro 2 až 4 osoby, nafukovací rafty Colorado a Orinoko, plastové kajaky s příslušenstvím na lehkou i divokou vodu i oblíbené SUP paddleboardy a megaboardy pro celou partu.
  Lodě si půjčujete i vracíte v našich vodáckých základnách a vozíme je také po celém toku řeky Jizery.
  Půjčovna lodí SUNDISK family - výlety pro pravé vodáky, zážitky pro celou rodinu.


 • Lanové centrum
  Naše lanové centrum nabízí 8 různých překážek na vysokých lanech. 
  Chcete poznat bezpečný adrenalinový zážitek?
  Měříte mezi 150 – 240 centimetry a vážíte 25 – 130 kilogramů. Neváhejte nás navštívit!
  Kompletní program zahrnuje interaktivní hry na rozehřátí, první seznámení na nízkých lanech, instruktáž a nakonec samotná vysoká lan.

 • Půjčovnu koloběžek
  Koloběžky KOSTKA z naší půjčovny pro malé i velké jsou oblíbenou součástí vašich výletů již od roku 2011.
  Koloběžky s odpruženou vidlicí pro sjezdy, koloběžka Tour pro výlet na Greenway Jizera nebo koloběžka Hill pro děti. Máme široký kvalitní sortiment pro všechny zájemce o koloběžkování. Nabízíme příslušenství i v podobě dětských sedaček či reflexních prvků.


 • Ubytování - Vodácká ubytovna U Tlusťocha a Tábořiště Žlutá plovárna
  Vodácká ubytovna U Tlusťocha nabízí levnou variantu ubytování na Maloskalsku pro vodáky, cyklisty, turisty i horolezce. Uvnitř ubytovny je vše zařízeno tak, jak to měli původní majitelé tohoto domu. Jednoduše a účelně. Nehledejte tady supermoderní zázemí. Nic není nové, ale vše je opravené a plně funkční. Toto ubytování je ideální pro větší partu, která se přes den toulá po výletech a večer se sem vrací pro nocleh i společné posezení u ohniště. Součástí zahrady je také kryté venkovní posezení. Cyklistům nabízíme možnost uzamčení kol ve sklepních prostorách ubytovny.

  Když potřebujete složit hlavu na Malé Skále a všechno je plné, nebo nemáte moc peněz :-), rádi Vás přivítáme na našem Tábořišti u Žluté plovárny, které se nachází na břehu řeky Jizery a má omezenou kapacitu, je vhodné pro nenáročné a slušné výletníky. K dispozici máme řeku, toalety a spoustu zážitků pod širým nebem.
V areálu Žluté plovárny nechybí také:
 • Infocentrum
  Infocentrum slouží především jako informační a rezervační místo pro všechny naše nabízené služby. Je zde výdejní místo pro vypůjčení lodí a paddleboardů, výdejní i přijímací místo pro vypůjčení koloběžek a výchozí místo pro dobrodružství v lanovém centru. Krom našich služeb je zde možné koupit turistickou známku, mapy, pohledy nebo turistické vizitky. V infocentru také poskytujeme informace o odjezdu vlaků či autobusů, aktuálním stavu vody nebo počasí.

 • Občerstvení 
  Žlutá plovárna, stejně jako všechny naše základny, nabízí bohaté občerstvení s krytým i venkovním posezením. V nabídce nechybí teplá i studená jídla, pivo, limo nebo nanuky či jiné pochutiny. 

 • Půjčovna sportovních potřeb 
  Přijeďte si na Žlutou plovárnu užít příjemného dne se svou rodinou nebo přáteli. Kromě příjemného koupání, lanového centra a půjčovny lodí a koloběžek, nabízíme i zapůjčení sportovních potřeb. V areálu je k dispozici hřiště na beachvolejbal, klasický volejbal nebo nohejbal. Pro míčové hry neholdující je zde k zapůjčení frisbee disk nebo fotbálek. Pro děti i dospělé máme v půjčovně i několik žonglovacích hraček. Letní den u vody nemusí vždy znamenat jen válení se na dece. Přijeďte, u nás se nudit nebudete.

 • Parkoviště
  V případě že přijíždíte po hlavní silnici od Turnova, Železného Brodu nebo Jablonce, můžete zaparkovat na centrálním obecním parkovišti u hlavní silnice, které je od areálu plovárny vzdálené 300 metrů. Stačí přejít lávku přes řeku pro pěší a jste u nás. Na centrálním parkovišti je pro Vás k dispozici naše infocentrum s občerstvením a možností zapůjčení koloběžek, či rezervací našich služeb.

 • Dětské hřiště
  Areál Žluté plovárny myslí i na rodiny s dětmi a proto zde máme k dispozici malé dětské hřiště s dřevěnými atrakcemi a spoustu prostoru pro honičky a schovávačky. 

 • Koupání v řece Jizeře
  Jizera je jednou z nejčistších řek v České republice, zároveň je ale také jednou z nejstudenějších. Pramení v Jizerských horách a její bystrá cesta přes kameny a soutěsky nedovolí slunci vodu příliš prohřát. Koupání v ní je proto velmi osvěžující, hlavně za velkých letních veder. Areál Žluté plovárny nabízí přírodní koupání s mírným vstupem do vody. Koupání je bezpečné i pro menší děti, neboť nad jezem v úrovni plovárny není velká hloubka a vstup do vody je velmi plynulý. Travnaté břehy poskytnou jak slunná, tak stinná místa na kterých můžete se svou rodinou trávit horké letní dny.

Na Žlutou plovárnu snadno trefíte díky navigačním cedulkám v obci Malá Skála.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

MěsícDenČasPříznak
Květen So - Ne 9:00 - 18:00 otevřeno
Červen - Září všechny dny v týdnu 9:00 - 18:00 otevřeno
Říjen So - Ne 9:00 - 18:00 otevřeno
Při tel. rezervaci je možné otevírací dobu v období červen-září prodloužit až do 22 hodin a v měsící květnu a říjnu až do 20 hodin. Ostatní měsíce po předchozí dohodě.
29.7.2023

Rozmarné léto na Žluté plovárně

Mistrovství Českého ráje v paddleboardingu. Zábavná akce na paddleboardech i megaboardech pro veřejnost ve sportovně-rekreačním areálu Žlutá plovárna/Malá Skála. Reggae music, chill, grill, relax.
Všechny akce

Související záznamy

Lanové centrum Žlutá plovárna

Lanové centrum SUNDISK family je od roku 2007 součástí outdoorového areálu Žlutá plovárna na Malé Skále. Svojí rozlohou a překážkami je největší podobnou atrakcí v Libereckém kraji. Lanové centrum stojí na břehu řeky Jizery, je postavené z 10m vysokých dřevěných kmenů a dalších konstrukcí, spojených ocelovými lany. Používáme výhradně certifikovaný materiál podléhající pravidelným revizím a vždy vás zde obsluhují proškolení profesionální instruktoři. Dodržujeme nejpřísnější bezpečnostní postupy.

Vodácká ubytovna U Tlusťocha

Vodácká ubytovna U Tlusťocha nabízí levnou variantu ubytování na Maloskalsku pro vodáky, cyklisty, turisty i horolezce. Uvnitř ubytovny je vše zařízeno tak, jak to měli původní majitelé tohoto domu. Jednoduše a účelně. Nehledejte tady supermoderní zázemí. Nic není nové, ale vše je opravené a plně funkční. Toto ubytování je ideální pro větší partu, která se přes den toulá po výletech a večer se sem vrací pro nocleh i společné posezení u ohniště. Součástí zahrady je také kryté venkovní posezení. Cyklistům nabízíme možnost uzamčení kol ve sklepních prostorách ubytovny.

Sundisk family

SUNDISK Family je unikátní síť sportovně rekreačních center, které se nacházejí v srdci Českého ráje v údolí řeky Jizery, u Máchova jezera či na řece Nise. Nabízí služby půjčoven lodí a koloběžek, ubytování, provozuje informační centra, restaurace i občerstvení, lanové centrum, outdoorové výlety a mnoho dalšího. Cílem je nabídnout ucelenou nabídku služeb a poskytnout mnoho sportovních i kulturních zážitků. Propojenost areálů je ideální pro kombinované výlety např. lodě – koloběžky.
 
Liberecký krajStředočeský krajČeský rájGeopark Český rájNadace partnerstvíČesko jede
 
load