Vyhledávání

Vyhledávání

Vybavení kempu

Vybavení kempu: recepce Vybavení kempu: restaurace Vybavení kempu: hřiště, sportoviště Vybavení kempu: dětské hřiště Vybavení kempu: ohniště Vybavení kempu: toalety Vybavení kempu: sprchy Vybavení kempu: pitná voda Vybavení kempu: teplá voda Vybavení kempu: bezbariérový přístup

Sportovní vyžití

Sportovní vyžití: koupání, rybaření, vodní sporty, půjčovna kol, půjčovna lodí, půjčovna sportovních potřeb

Parkování

Parkování: centrální parkoviště, parkování u stanu

Kemp Dolánky - ideální lokalita pro kempování v Českém ráji.

Kemp v Dolánkách leží na výhodné pozici v Českém ráji, kdy na jedné straně líně teče řeka Jizera a na straně druhé se nachází Dlaskův statek, který patří pod Turnovské muzeum a nabídne vám kulturní zážitek ve formě ukázky lidové architektury turnovského typu z konce 18. století čehož je dokonalou ukázkou. Roubený Dlaskův statek s typickou pojizerskou skládanou lomenicí a pavlačí je od roku 2010 národní kulturní památkou. Camp je také vhodný jako základna pro výlety do okolí. Navštívit můžete např. zámek Rohozec nebo skalní hrad Vranov. Pro aktivnější typy zde máme možnost zapůjčení koloběžky pro výlety po okolí nebo lodě, rafty a kajaky pro splutí řeky Jizery. Také se můžete vydat do nedalekých Suchých skal, které jsou velmi populární destinací skalních lezců z širokého okolí. V Turnově, městě, které se nachází pouhých několik kilometrů od kempu si můžete nakoupit potraviny a další potřeby pro vaše výlety.

Vybavení kempu
Camp nabízí ubytování ve stanech nebo v karavanech či obytných přívěsech. Součástí kempu je také rozlehlé parkoviště, které poskytuje dostatek parkovacích míst pro všechny ubytované.
Dále v kempu naleznete sociální zařízení a sprchy s teplou tekoucí vodou. Je zde také dřevěné sezení, dětské hřiště s průlezkami, pískovištěm a houpačkou a občerstvit se můžete v místním bufetu, který vám nabídne rychlé jídlo, snídaně, obědy, večeře a také nepřeberné množství jak točených tak lahvových nápojů. Kemp se dotýká nově vybudované stezky pro cyklisty Greenway Jizera, kde lze využít vaše kola či je možné si zapůjčit velmi populární koloběžky značky KOSTKA. Na své si přijdou i milovníci in-line bruslení. V místním sportovním centru vám poskytneme i drobný servis vašich defektů na kolech či koloběžkách.

Dále vám nabízíme:

● slevu 5% na veškeré služby Žluté plovárny (více info na www.zlutaplovarna.cz)

● v případě že jste škola nebo větší skupina - speciální ceny a zajímavý sportovní program na míru (lanové centrum, splutí řeky, jízda na koloběžkách) - vše vlastníme a zajišťujeme sami - na nás se můžete 100% spolehnout

Aktivity v okolí
Jizera nabízí čistou vodu vhodnou pro koupání a blbnutí nad jezem, odkud do vody vedou kamenné schody pro pohodlný přístup. Vydat se také můžete na zříceninu hradu Frýdštejn, která patří mezi dominanty Českého ráje.

Dostupnost

● Autem z Turnova

○ Po opuštění města Turnov směr Železný Brod a Harrachov po komunikaci E65 jeďte zhruba 3 km a poté odbočte vpravo do Dolánek u Turnova.

● Autem z Malé Skály

○ Po opuštění Malé Skály po silnici E65 směr Turnov pokračujte 5 km a poté odbočte vlevo do Dolánek u Turnova.

● Vlakem

○ Dolánky u Turnova leží nedaleko železničního uzlu v Turnově odkud vede velmi využívaná trasa směr Pardubice a Hradec Králové. 

MěsícDenČasPříznak
Duben - Květen So - Ne 9:00 - 18:00 otevřeno
Červen - Září všechny dny v týdnu 9:00 - 18:00 otevřeno
V ostatní termíny dle dohody.
 
Liberecký krajStředočeský krajČeský rájGeopark Český rájNadace partnerstvíČesko jede
 
load