Vyhledávání

Vyhledávání

Co dělat v Krkonoších, když prší?

V nejvyšších českých horách nikdy není jisté, jaké počasí vás dostihne. Krátké dešťové přepršky může rychle vystřídat modrá a slunečná obloha, nebo se muže také zakabonit i na celý dlouhý den. Právě pro tuto variantu jsme pro vás připravili nabídku. Jsou v ní zaznamenána místa, která můžete navštívit při nepříznivém počasí. Přestože na horách a v přírodě je hezky, i když prší, přeci jenom je prima vyrazit do míst, kde nezmoknete.

Volnočasové aktivity pod střechou

Dům Pod Jasanem v Trutnově uspokojí zájem o lidová řemesla, ruční práce a setkávání se při tvoření. V létě nabízí příjemný chládek při tvorbě, za deště program pro celou rodinu a v zimě hřejí v řemeslné dílně kamna. 

Kreativní dílna ve firmě Rautis v Poniklé. Tradiční ruční výrobu vánočních ozdob ze skleněných perlí si prohlédněte krok po kroku při exkurzi do výroby. V dílně si můžete perličkové ozdoby vytvořit podle návodu nebo vlastní fantazie.

Výtvarná dílna Bosorka v Janských Lázních je určena šikovným i nešikovným, dítkům i dospělým. Můžete si tu malovat nebo potisknout tričko, vyrobit šperky z korálku, vytvořit mozaikové zrcadlo, namalovat keramické hrnky.

KRTEK ve Vrchlabí je unikátní dům vedle administrativní budovy Správy KRNAP. Krkonošské centrum environmentálního vzdělávání (KRTEK) rozšiřuje nabídku vzdělávacích aktivit určených pro veřejnost. Probíhají tu pravidelné naučné a motivační programy pro děti i dospělé.

Ekocentrum DOTEK v Horním Maršově. Dům Obnovy Tradic, Ekologie a Kultury je ideálním místem pro ty, kteří se chtějí něco nového dozvědět. V případě hezkého počasí lze vyrazit na tematické stezky nebo za pokladem na quest - hledačku. Zabaví interaktivní expozice o přírodě uvnitř barokní fary.

Tržnice řemesel v Jilemnici představuje práci na výrobě a prodeji rukodělných a řemeslných výrobků tradičního lidového nebo historického charakteru, jako např. drátenictví, košíkářství, výroba šperku, ozdob, umělecká práce s dřevem apod.

Centrum zábavy v Jilemnici je středisko setkávání všech generací. Vyzkoušet si tu můžete střelbu z luku, kuší, vzduchovky, zahrát stolní tenis, stolní fotbal. Je tu zřízen dětský koutek s míčky a lezeckou sítí, skluzavka, trampolína a k dispozici stolní hry

Trvalé expozice tematicky zaměřené k dětem

Výstava Do Krakonošova ve Svobodě nad Úpou se nachází v informačním centru. Uvidíte zde expozici krkonošských skřítků a pohádkových figurek. Součástí je dětská herna, kavárnička, galerie, krámek se suvenýry, prodej krkonošských produktů.

Galerie draka Trutnov představuje draka jako symbol města. Atraktivní mechanické divadlo ztvárňuje trutnovskou legendu o drakovi s četnými zvukovými a světelnými kulisami.

Muzeum Lega ve Špindlerově Mlýně. V objektu Labe v centru města soukromé muzeum představuje unikátní sbírku známých stavebnicových kostek.

 
Liberecký krajStředočeský krajČeský rájGeopark Český rájNadace partnerstvíČesko jede
 
load