Vyhledávání

Vyhledávání

Cykloturistika v Krkonoších - Za dalekými výhledy z Harrachova do Hrabačova (35 – 41 km)

Horský terén je pro cyklistiku poměrně náročný, určený pro horská či treková kola. Na území národního parku jezděte pouze po vyznačených cyklotrasách.

Krkonoše a jejich vzácná příroda si zaslouží vaši pozornost, ohleduplnost a přirozenou ochranu. Vzhledem k ochraně přírody nesjíždějte mimo vyznačené trasy. Neodhazujte odpadky. V některých místech souběžně vede i turistická stezka. Upozorněte zvonkem pěší. Rychlost jízdy přizpůsobte kvalitě cesty. Dodržujte ustanovení návštěvního řádu Krkonošského národního parku.

Nezapomeňte na správné cyklistické vybavení: helmu, rukavice a podrobnou cyklomapu! Jízda po cykloturistických trasách je na vlastní nebezpečí.

A/ Z Harrachova se vydáte po hlavní silnici směr hraniční přechod Jakuszyce. Cca po 2,5 km odbočíte vpravo na cyklotrasu č. 2 (značení KRNAP). Krásné pohledy do kraje a na vrcholové partie západních Krkonoš vám zpříjemní 13 km dlouhou cestu na rozcestí Krakonošova snídaně. Po cyklotrase 2B a následně 1A dojedete na rozcestí Ručičky.

B/ Lanovkou vyjedete na Čertovu horu. Cyklotrasou č. 4 pojedete okolo Janovy skály, nad Studenovem směrem na Ručičky. Po cyklotrase 1A vystoupáte na Dvoračky. Krátkým, ale prudkým sjezdem opatrně sjedete do Sedla pod Dvoračkami. Zde opustíte páteřní cyklotrasu 1A a pojedete vpravo po cyklotrase č. 6 až na silnici spojující Rokytnici nad Jizerou a osadu Rezek, po které dojedete právě na Rezek. Dále pokračujete po cyklotrase č. 22 přes osadu Roudnice do Hrabačova u Jilemnice.

Šlápněte do pedálů a přejeme vám šťastnou cestu a bezpečný návrat!

Nejezděte na kole do kopce!

Využijte pohodlí lanovek s letním provozem (kola přepravují zdarma) a Krkonošských cyklobusů a vydejte se dlouhými sjezdy do údolí.

Krkonošské cyklobusy

Od května do září křižují nejvyššími českými horami cyklobusy, přepravují turisty i cykloturisty s koly. Podrobné informace o provozu cyklobusů a další tipy na cyklovýlety získáte na www.krkonose.eu nebo v mobilní aplikaci Krkonoš.

 
Liberecký krajStředočeský krajČeský rájGeopark Český rájNadace partnerstvíČesko jede
 
load