Vyhledávání

Vyhledávání

Knihy z Českého ráje

Rybníky Českého ráje, Skály Českého ráje

RYBNÍKY ČESKÉHO RÁJE - autorská publikace fotografa Siegfrieda Weisse - špičkové fotografie s doprovodným textem představují vodní hladiny v Českém ráji - větší i menší rozlohou, půvabně se snoubící s přírodou chráněné krajinné oblasti. Nevšední záběry jsou seřazeny podle ročních období od zimy do podzimu. V závěru knihy je pro lepší orientaci i grafická mapa všech rybníků v knize zmiňovaných, ke všem přidal popisky RNDr. Zdeněk Mrkáček, jsou rovněž přeloženy do němčiny, angličtiny a francouzštiny. Vzniklo tak ojedinělé autorské dílo a nápad přihlásit ho do soutěže o nejkrásnější knihu roku. Věnovali jsme velkou péči grafice, tisku i kvalitě vybraných fotografií. Naše úsilí se vyplatilo - kniha získala při vyhlášení v Památníku národního písemnictví krásné 4. místo. Její kvalitu podtrhuje i fakt, že díky formátu knihy na šíř má každá kniha ruční vazbu (Novákovo knihařství Ohrazenice u Turnova). 

SKÁLY ČESKÉHO RÁJE -  druhá část kompletu, představujícího Český ráj v celistvosti - opět jsou to skvělé záběry Siegfrieda Weisse, nadšeného fotografa i horolezce. Kniha je rozdělena do šesti oddílů podle různých lokalit skalních měst Českého ráje, každá z nich obsahuje vyznání jednoho z horolezeckých "bardů", většinou známých z prvovýstupů věží v Českém ráji, včetně Josefa Rakoncaje, který má v oblibě např. Klokočské skály. Populárně naučného úvodu ke knize a zvlášť ještě ke každé ze šesti kapitol se ujal známý vědec, ředitel tehdejšího Českého geologického ústavu a oblíbený spisovatel Zdeněk Kukal (mj. i autor knihy Záhady bermudského trojúhelníku). Jeho zajímavé a záměrně velmi srozumitelné texty pro běžného čtenáře jsou přeloženy do němčiny a angličtiny právě tak jako popisky k fotografiím. Knihu dokonce uvedl svým slovem a vlastnoručním podpisem Miroslav Horníček, kterého jsem oslovila při jeho návštěvě turnovského divadla a připomněla mu větičku, kterou kdysi někde s úsměvem pronesl, že: "nechápe ty horolezce, proč lezou na vrchol, když tam není hospoda", on se tehdy zasmál, připustil, že to opravdu mohl říct a nakonec s příslovečnou laskavostí svolil s uvedením svého podpisu a vypravil publikaci velmi vtipným úvodem, v němž zmiňuje i slavného Reinholda Messnera.

Obě publikace mají podobnou grafickou úpravu renomovaného knižního grafika a uznávaného typografa Miloslava Fulína, držitele mnoha uznání i cen v knižní branži. Formát knihy i grafická úprava přebalů jsou tedy totožné, byť rybníky vyžadují formát na šířku, zatímco skály logicky na výšku. I to je takový malý vtipný bonbónek. Ideální knižní dárek představují obě dvě knihy zabalené v průhledném celofánu, případně ještě převázané stuhou k jakékoliv příležitosti.

Tyto špičkové obrazové publikace lze získat osobně či na dobírku v turnovském knihkupectví Kniha Českého ráje, momentální akční cena každé z publikací je "lidových" 200 Kč, objednávat lze telefonicky na čísle 481 321 955 denně v době otevřené prodejny (pondělí - pátek 8,30 - 17,00, sobota 9 - 12,00) nebo e-mailem: kniha.ceskehoraje@seznam.cz. Další informace naleznete na webových stránkách www.knihaceskehoraje.cz.

Kontakt na nakladatelství RA TURNOV: e-mail: a.radousova@seznam.cz, telefon 602 453 555

Autor textu: Alena Radoušová 


 
Liberecký krajStředočeský krajČeský rájGeopark Český rájNadace partnerstvíČesko jede
 
load