Vyhledávání

Vyhledávání

Kniha Český ráj byla nominována na cenu Kniha roku Libereckého kraje

Loni vydaná kniha Český ráj - ráj na zem, kterou vydalo Infocentrum Mladá Boleslav je nominovaná na cenu Kniha roku Libereckého kraje. Také vy můžeme svým hlasem přispět k získání ceny právě pro tuto knihu.

Velký zájem provází letos soutěž Kniha roku Libereckého kraje; autoři a nakladatelé nominovali celkem 46 publikací. Hodnotit je bude odborná porota. Na internetu lze zároveň hlasovat v kategorii Cena čtenářů.

Každý může hlasovat o Cenu čtenářů prostřednictvím dotazníku na adrese: https://forms.gle/RiXZABmUSdXRKixD8 . Hlasovat můžete do 23. dubna.

Kniha Český ráj – Ráj na zemi pojednává o naší nejstarší chráněné krajinné oblasti, klenotu a srdci České republiky. Na 576 stranách a 1620 fotografiích se podrobně seznámíte s pohádkovým Jičínem, se srdcem ráje Turnovem, ikonickým hradem Trosky, Kozákovem s nalezištěm polodrahokamů a vedle těchto známých míst se stovkami dalších, která často unikají pozornosti. Kniha nezapomíná na unikátní přírodu, hrady a zámky, skalní města, lidovou architekturu, církevní památky nebo tradiční železnobrodské sklářství a jiné.


Kdo se stane oficiálním vítězem v jednotlivých kategoriích, bude jasné na předávání cen 23. května od 15 hodin v Krajské vědecké knihovně v Liberci.

Soutěž Kniha roku Libereckého kraje má pět kategorií: první jsou beletrie a poezie, druhou odborná a populárně naučná literatura, dále literatura pro děti a mládež, učebnice, umělecká monografie a výtvarná publikace a kategorie Kniha o obci. Vítěz každé kategorie získá finanční odměnu ve výši 10 tisíc korun a také cenu, kterou speciálně pro tuto soutěž vyrobí Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Kamenickém Šenově. Dále jsou pak vyhlašována dvě zvláštní ocenění, a to právě Cena čtenářů a Cena Libereckého kraje za mimořádný přínos v oblasti literatury.


 
Liberecký krajStředočeský krajČeský rájGeopark Český rájNadace partnerstvíČesko jede
 
load